Путівник по Чернівцях і Буковині: визначні пам’ятки, гід по місту, екскурсії, готелі, транспорт, дозвілля, музеї, карти та ін.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Про місто

Щодня, долаючи 126 східців вежі міської ратуші, нагору піднімається сурмач у буковинському народному вбранні. І в полудень, рівно о 12-ій, з балкона вежі він виграє на трубі мелодію «Марічки» на всі чотири сторони міста Чернівці. Австрійський публіцист Георг Гайнцен колись писав про Чернівці, що тут «недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав'ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом».

Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною архітектурою, багатою культурною спадщиною, а толерантна атмосфера зробила Чернівці схожими на «Вавилон», де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів. Місто, як і Рим, розкинулося на семи пагорбах, якими від річки Прут піднімаються старовинні вулички, звивисті, зламані крутими поворотами. На пологих схилах вони утворюють густу вуличну мережу, а на терасах збігаються до площ старого міста.


Історія

Наприкінці X ст. територія у межах сучасної Чернівецької області, яка тоді була заселена племінними об’єднаннями тиверців і хорватів, увійшла до складу Київської Русі, а зі створенням в XI ст. Галицького князівства – до складу останнього і перебувала у ньому до середини XIV ст. Саме у цей час, імовірно в середині XII ст. (1153 р.), на лівому березі р. Прут було засновано фортецю для охорони торгового Берладського шляху, який вів із нижнього Подунав’я до Галича. Навколо дерево-земляної фортеці з часом виріс ремісничий посад з будинками зрубної конструкції. Це місто згадується серед інших в «Списку городів руських дальніх і ближніх» як Черн на Пруті. Можливо, ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом, стін фортеці. Очевидно, від слова Черн походить й назва міста Чернівці...більше


Визначні пам’ятки

Чернівці – одне з небагатьох міст України, яке по праву вважається перлиною архітектури. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури, 20 з яких загальнонаціонального значення. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Ваґнера. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, включений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО...більше


Екскурсії

Чернівці відомі, насамперед, колишньою Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації (спадщина ЮНЕСКО) та архітектурою віденської сецесії, що з’явилася тут за часів розквіту Австро-Угорської імперії Габсбургів, до складу якої майже півтора сторіччя входило місто. Для їхнього огляду та знайомства з історією Чернівців найкраще замовити оглядову екскурсію старим містом.

З Чернівців також можна здійснити цікаві заміські екскурсії, адже неподалік від міста розташовані 2 із семи чудес України: Хотинська та Кам’янець-Подільська фортеці, а також Буковинські Карпати і трохи далі – Яремче...більше


Відгуки

Саша,  11.12.2015
Хороший сайт

Олексій,  13.11.2015
Місто просто супер!!! Гід по місту дуже допоміг,дякую.

Людмила,  26.10.2015
Сьогодні повернулись з чудового міста Чернівці. Дуже величезна подяка гіду Віталію за цікаву екскурсію по місту. Прекрасно і смачно організоване харчування. Приємно вразили ціни у місті, все набагато дешевше аніж звикли бачити.
Взагалі унікальне місто своїми вуличками, площами, годинниками, а також приємною атмосферою. Ввечері падали з ніг, але хотілось скористатись кожною вільною хвилинкою для того, щоб побачити максимум. Погода нам зробила свято, цілий день світило сонечко. Цікаве те, що в жодному місці ми не бачили їжачків екскурсоводів(дуже гарно продумано все, до останніх дрібничок). Дякуємо організатору екскурсії. Всі повернулись втомленими, але з приємними враженнями та спогадами, надіємось, що приїдемо у Чернівці ще не одноразово.

JRMiles,  06.10.2015
Професійного туристичного гіда дешевше та швидше знайти онлайн, аніж у у турагенціях. Існує чимало спеціалізованих сайтів, де можна винайняти спеціаліста, як от 2Поліглот.

Оксана,  08.09.2015
Чернівці найкраще місто на землі...

Юрій,  12.06.2015
Красиве місто. Варто приїхати.

.юля,  04.05.2015
дуже хочу поїхати туди

Світлана,  03.05.2015
Ваш гід по місту допоміг нам провести самостійно чудову екскурсію. Щиро дякуємо за таку інформацію.

Ваше ім’я
Коментар
Уведіть код