Путівник по Чернівцях і Буковині: визначні пам’ятки, гід по місту, екскурсії, готелі, транспорт, дозвілля, музеї, карти та ін.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Про місто

Щодня, долаючи 126 східців вежі міської ратуші, нагору піднімається сурмач у буковинському народному вбранні. І в полудень, рівно о 12-ій, з балкона вежі він виграє на трубі мелодію «Марічки» на всі чотири сторони міста Чернівці. Австрійський публіцист Георг Гайнцен колись писав про Чернівці, що тут «недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав'ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом».

Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною архітектурою, багатою культурною спадщиною, а толерантна атмосфера зробила Чернівці схожими на «Вавилон», де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів. Місто, як і Рим, розкинулося на семи пагорбах, якими від річки Прут піднімаються старовинні вулички, звивисті, зламані крутими поворотами. На пологих схилах вони утворюють густу вуличну мережу, а на терасах збігаються до площ старого міста.


Історія

Наприкінці X ст. територія у межах сучасної Чернівецької області, яка тоді була заселена племінними об’єднаннями тиверців і хорватів, увійшла до складу Київської Русі, а зі створенням в XI ст. Галицького князівства – до складу останнього і перебувала у ньому до середини XIV ст. Саме у цей час, імовірно в середині XII ст. (1153 р.), на лівому березі р. Прут було засновано фортецю для охорони торгового Берладського шляху, який вів із нижнього Подунав’я до Галича. Навколо дерево-земляної фортеці з часом виріс ремісничий посад з будинками зрубної конструкції. Це місто згадується серед інших в «Списку городів руських дальніх і ближніх» як Черн на Пруті. Можливо, ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом, стін фортеці. Очевидно, від слова Черн походить й назва міста Чернівці...більше


Визначні пам’ятки

Чернівці – одне з небагатьох міст України, яке по праву вважається перлиною архітектури. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури, 20 з яких загальнонаціонального значення. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Ваґнера. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, включений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО...більше


Екскурсії

Чернівці відомі, насамперед, колишньою Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації (спадщина ЮНЕСКО) та архітектурою віденської сецесії, що з’явилася тут за часів розквіту Австро-Угорської імперії Габсбургів, до складу якої майже півтора сторіччя входило місто. Для їхнього огляду та знайомства з історією Чернівців найкраще замовити оглядову екскурсію старим містом.

З Чернівців також можна здійснити цікаві заміські екскурсії, адже неподалік від міста розташовані 2 із семи чудес України: Хотинська та Кам’янець-Подільська фортеці, а також Буковинські Карпати і трохи далі – Яремче...більше


Відгуки

Тетяна,  29.06.2017
Екскурсовод Степан, дуже цікавий і ерудований, зумів закохати кожного в своє місто

Світозар 21 червня 2017,  21.06.2017
Прекрасне українське місто Чернівці вітають Черкаси і могутній Дніпро

святкуймо сьогодні величне космічне свято Купало

Елена,  12.04.2017
Провели бесподобных 2 часа с экскурсоводом Надеждой.Большое спасибо за вдохновенные рассказы и потрясающие истории.

РоКсОлАнА*,  01.04.2017
дуже дякую за інформацію , дуже красиве місто.... *_*

Макс,  24.12.2016
Чернорцы удивили https://youtu.be/i_eA4lyBjLQ

Дмитрий,  25.11.2016
https://youtu.be/fEAk5ebh9M4

ОКСАНА,  17.07.2016
ХОЧУ ПОДИВИТИСЯ НА ЧЕРНІВЦІ

Наталья,  07.05.2016
В дополнении к уже написанному
Выездные экскурсии незабываемы.
Но хочу дать совет, выезжающим на перевал Немчич: в ресторане "Червона рута" очень вкусная грибная юшка и потрясающий мед к чаю. От баниша, борща и дранников не в восторге. Советуем все-таки брать с собой бутерброды (чай и грибную юшку пробовать обязательно), а также иметь яблочко (если на обратном пути будете заезжать смотреть оленей, чтобы их покормить. Но про оленей уточняйте у Виталия, т.к. может быть, что оленей не будет)

Наталья,  07.05.2016
3 дня отдыхали с семьей в Черновцах. Нашли этот сайт и обратились к экскурсоводам.
В полном восторге от экскурсий:
- в первый день обзорную экскурсию прослушали с Марией и побывали в Резиденции Митрополитов (ныне университет) с экскурсоводом Михаилом;
- на второй день поехали с Виталием в Буковинские Карпаты;
- на третий день ребенок поехал с Виталием в каньон и на водопады, а мы с супругом пошли на экскурсию с Ливией по Черновицким храмам.
Мы в восторге от рассказанного и увиденного.
Все экскурсоводы очень тактичны, вежливы. Информация интересна и очень познавательна.
Всем рекомендую.
Спасибо создателям сайта за информацию и рекомендации.
От души желаем всем здоровья, мира, успехов в туристическом бизнесе и процветания!!!!!!

Олена,  06.05.2016
Під час травневих свят ми відвідали затишне місто Чернівці. Маленький Відень... Нам пощастило потрапити на екскурсію старим містом з Віталієм Олександровичем. Дякуємо за тонкий гумор, дивовижно цікавий та різносторонній матеріал і чудовий настрій! Кілька годин пролетіли непомітно!

Виктория,  05.03.2016
Этим летом были в Черновцах с детьми.Заранее узнали информацию про экскурсии на этом сайте.4 дня провели с ребятами с этого сайта. Огромное спасибо экскурсоводу Марии, которая показала нам такие места в Черновцах,которые мы сами бы не нашли. Ездили в Камянец-Подольский и Хотын с Виталием, которому очень благодарны за прекрасную организацию и очень интересную экскурсию. Дети были в восторге! Отдельное Спасибо Степану, который который возил нас в пещеру и к водопаду, а на другой день терпеливо совершил с нами пеший переход по перевалу Немчич, водил к протятым камням и кормил банушем !Всем,кто едет компаниями,рекомендуем выездные экскурсии!Ребята их отлично организовывают! И стоемость очень приемлемая! Спасибо за отличный отдых! И еще всем, кто едет в Черновцы советуем посетить ресторан "Гопачок"! Бануш- просто бомба!(кстати Степан посоветовал) Черновцы-любовь навсегда!

ще відгуки

Ваше ім’я
Коментар
Уведіть код