Путівник по Чернівцях і Буковині: визначні пам’ятки, гід по місту, екскурсії, готелі, транспорт, дозвілля, музеї, карти та ін.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Про місто

Щодня, долаючи 126 східців вежі міської ратуші, нагору піднімається сурмач у буковинському народному вбранні. І в полудень, рівно о 12-ій, з балкона вежі він виграє на трубі мелодію «Марічки» на всі чотири сторони міста Чернівці. Австрійський публіцист Георг Гайнцен колись писав про Чернівці, що тут «недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав'ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом».

Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною архітектурою, багатою культурною спадщиною, а толерантна атмосфера зробила Чернівці схожими на «Вавилон», де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів. Місто, як і Рим, розкинулося на семи пагорбах, якими від річки Прут піднімаються старовинні вулички, звивисті, зламані крутими поворотами. На пологих схилах вони утворюють густу вуличну мережу, а на терасах збігаються до площ старого міста.


Історія

Наприкінці X ст. територія у межах сучасної Чернівецької області, яка тоді була заселена племінними об’єднаннями тиверців і хорватів, увійшла до складу Київської Русі, а зі створенням в XI ст. Галицького князівства – до складу останнього і перебувала у ньому до середини XIV ст. Саме у цей час, імовірно в середині XII ст. (1153 р.), на лівому березі р. Прут було засновано фортецю для охорони торгового Берладського шляху, який вів із нижнього Подунав’я до Галича. Навколо дерево-земляної фортеці з часом виріс ремісничий посад з будинками зрубної конструкції. Це місто згадується серед інших в «Списку городів руських дальніх і ближніх» як Черн на Пруті. Можливо, ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом, стін фортеці. Очевидно, від слова Черн походить й назва міста Чернівці...більше


Визначні пам’ятки

Чернівці – одне з небагатьох міст України, яке по праву вважається перлиною архітектури. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури, 20 з яких загальнонаціонального значення. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Ваґнера. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, включений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО...більше


Екскурсії

Чернівці відомі, насамперед, колишньою Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації (спадщина ЮНЕСКО) та архітектурою віденської сецесії, що з’явилася тут за часів розквіту Австро-Угорської імперії Габсбургів, до складу якої майже півтора сторіччя входило місто. Для їхнього огляду та знайомства з історією Чернівців найкраще замовити оглядову екскурсію старим містом.

З Чернівців також можна здійснити цікаві заміські екскурсії, адже неподалік від міста розташовані 2 із семи чудес України: Хотинська та Кам’янець-Подільська фортеці, а також Буковинські Карпати і трохи далі – Яремче...більше


Відгуки

Serhyj Ryzhov,  29.03.2023
Очень интересно читать о городе в котором я родился и "проползал на брюхе" всю намалёванную карту. И предки мои вели разговоры о Гуцулах Путильщины и Евреях Секурян.
Шо вам сказать господа.
Чернавицы. Вица - это прутик (река Прут). Говорили раньше что правильно глаголить - "Черн на вице". Так говорили Садыгурские хасиды, Ленковские украинцы и Румыны с Жучки, и все остальные буковинцы и молдаване.
В первой школе, где учился Осип - Юрай Франко, учителя евреи помнили о нем в плоть до 1992 года. Эта школа при румынах стал "промышленной", при ранних советах "железнодорожной", при поздних №14.
Ну да господь с ним.
Интересно что подземные туннели прорывали нашу школу на Х сторон. От Боженка (Школьной) до Сталинградской (Сагайдачного) . От Старого "Дома Полковника" до "Дворца пионеров" на Щорса (Шептицкого), од "Дома Генерала" до тюремной площади.
На старый снесенный базар где площадь Филармонии, и на базар возле "Ицык штрас" (сталинградская и она же сагайдачного)... ходили ковырять с земли потерянные мирянами крейцеры... это на мороженное возле старого костела (Крейцеры сходили за советские копейки, а продавцы только радовались).
И да. У местных "днэшняя" ул. Кобылянская звалась "Панштрас".
Любой житель Буковины, Гуцульщины, северной Бессарабии, под словом "Город" подразумевал только одно место - Чернавицы.

Берегите этот город.

Тетяна,  29.06.2017
Екскурсовод Степан, дуже цікавий і ерудований, зумів закохати кожного в своє місто

Світозар 21 червня 2017,  21.06.2017
Прекрасне українське місто Чернівці вітають Черкаси і могутній Дніпро

святкуймо сьогодні величне космічне свято Купало

Елена,  12.04.2017
Провели бесподобных 2 часа с экскурсоводом Надеждой.Большое спасибо за вдохновенные рассказы и потрясающие истории.

РоКсОлАнА*,  01.04.2017
дуже дякую за інформацію , дуже красиве місто.... *_*

Макс,  24.12.2016
Чернорцы удивили https://youtu.be/i_eA4lyBjLQ

Дмитрий,  25.11.2016
https://youtu.be/fEAk5ebh9M4

ОКСАНА,  17.07.2016
ХОЧУ ПОДИВИТИСЯ НА ЧЕРНІВЦІ

Наталья,  07.05.2016
В дополнении к уже написанному
Выездные экскурсии незабываемы.
Но хочу дать совет, выезжающим на перевал Немчич: в ресторане "Червона рута" очень вкусная грибная юшка и потрясающий мед к чаю. От баниша, борща и дранников не в восторге. Советуем все-таки брать с собой бутерброды (чай и грибную юшку пробовать обязательно), а также иметь яблочко (если на обратном пути будете заезжать смотреть оленей, чтобы их покормить. Но про оленей уточняйте у Виталия, т.к. может быть, что оленей не будет)

Наталья,  07.05.2016
3 дня отдыхали с семьей в Черновцах. Нашли этот сайт и обратились к экскурсоводам.
В полном восторге от экскурсий:
- в первый день обзорную экскурсию прослушали с Марией и побывали в Резиденции Митрополитов (ныне университет) с экскурсоводом Михаилом;
- на второй день поехали с Виталием в Буковинские Карпаты;
- на третий день ребенок поехал с Виталием в каньон и на водопады, а мы с супругом пошли на экскурсию с Ливией по Черновицким храмам.
Мы в восторге от рассказанного и увиденного.
Все экскурсоводы очень тактичны, вежливы. Информация интересна и очень познавательна.
Всем рекомендую.
Спасибо создателям сайта за информацию и рекомендации.
От души желаем всем здоровья, мира, успехов в туристическом бизнесе и процветания!!!!!!

Олена,  06.05.2016
Під час травневих свят ми відвідали затишне місто Чернівці. Маленький Відень... Нам пощастило потрапити на екскурсію старим містом з Віталієм Олександровичем. Дякуємо за тонкий гумор, дивовижно цікавий та різносторонній матеріал і чудовий настрій! Кілька годин пролетіли непомітно!

Виктория,  05.03.2016
Этим летом были в Черновцах с детьми.Заранее узнали информацию про экскурсии на этом сайте.4 дня провели с ребятами с этого сайта. Огромное спасибо экскурсоводу Марии, которая показала нам такие места в Черновцах,которые мы сами бы не нашли. Ездили в Камянец-Подольский и Хотын с Виталием, которому очень благодарны за прекрасную организацию и очень интересную экскурсию. Дети были в восторге! Отдельное Спасибо Степану, который который возил нас в пещеру и к водопаду, а на другой день терпеливо совершил с нами пеший переход по перевалу Немчич, водил к протятым камням и кормил банушем !Всем,кто едет компаниями,рекомендуем выездные экскурсии!Ребята их отлично организовывают! И стоемость очень приемлемая! Спасибо за отличный отдых! И еще всем, кто едет в Черновцы советуем посетить ресторан "Гопачок"! Бануш- просто бомба!(кстати Степан посоветовал) Черновцы-любовь навсегда!

Татьяна,  26.02.2016
Все очень понравилось, обязательно все хочу посмотреть своими глазами.

Саша,  11.12.2015
Хороший сайт

Олексій,  13.11.2015
Місто просто супер!!! Гід по місту дуже допоміг,дякую.

Людмила,  26.10.2015
Сьогодні повернулись з чудового міста Чернівці. Дуже величезна подяка гіду Віталію за цікаву екскурсію по місту. Прекрасно і смачно організоване харчування. Приємно вразили ціни у місті, все набагато дешевше аніж звикли бачити.
Взагалі унікальне місто своїми вуличками, площами, годинниками, а також приємною атмосферою. Ввечері падали з ніг, але хотілось скористатись кожною вільною хвилинкою для того, щоб побачити максимум. Погода нам зробила свято, цілий день світило сонечко. Цікаве те, що в жодному місці ми не бачили їжачків екскурсоводів(дуже гарно продумано все, до останніх дрібничок). Дякуємо організатору екскурсії. Всі повернулись втомленими, але з приємними враженнями та спогадами, надіємось, що приїдемо у Чернівці ще не одноразово.

JRMiles,  06.10.2015
Професійного туристичного гіда дешевше та швидше знайти онлайн, аніж у у турагенціях. Існує чимало спеціалізованих сайтів, де можна винайняти спеціаліста, як от 2Поліглот.

Оксана,  08.09.2015
Чернівці найкраще місто на землі...

Юрій,  12.06.2015
Красиве місто. Варто приїхати.

.юля,  04.05.2015
дуже хочу поїхати туди

Світлана,  03.05.2015
Ваш гід по місту допоміг нам провести самостійно чудову екскурсію. Щиро дякуємо за таку інформацію.

ще відгуки

Ваше ім’я
Коментар
Уведіть код