Чернівці – дозвілля: музеї, театр, філармонія, кінотеатри, нічні клуби, торговельні центри, ресторани, бари, піцерії, кафе.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Куди піти:музеїтеатри і кінопаркклубиресторанишопінг і розваги

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей бере свій початок від Крайового музею, який був створений у Чернівцях в 1893 р. З 1956 року й по сьогоднішній день він знаходиться у будівлі колишньої Дирекції володінь Православного релігійного фонду на вулиці О.Кобилянської, 28 (працює з 09.00 до 17.00 год., вихідний – середа). Сьогодні краєзнавчий музей – це майже 90 тисяч експонатів: колекція стародруків з унікальною Острозькою Біблією, друкованою Іваном Федоровим у 1581 р.; велика та гарно підібрана збірка етнографічних матеріалів, нумізматики, писанкарства, предметів побуту населення Чернівецької області; дуже цінна колекція пам’яток археології, що нараховує понад 12 тисяч музейних предметів. Гордістю музею є колекція творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, основу якої складають ікони XVI–XVIII ст., роботи видатних буковинських митців М. Івасюка, Ю. Пігуляка, Є. Максимовича, А. Кохановської. Природнича збірка налічує майже 10 тисяч натуральних зразків (чучела, мокрі препарати, гербарій, ентомологічні колекції тощо). У ній, зокрема, представлені види, занесені до Червоної книги України та світу, а також ендеміки і релікти.
(0372) 52-50-62, 52-36-71


Художній музей

Художній музей знаходиться в унікальній пам’ятці архітектури за адресою Центральна площа, 10 (працює з 09.00 до 17.00 год., вихідний – понеділок). Сама будівля має художню цінність, вона була зведена за проектом віденського архітектора Губерта Гесснера у стилі віденської сецесії. В її оформленні віртуозно поєднані скульптура, живопис, ліпнина, вітражі, художній метал. В оздобленні інтер’єра брав участь знаний український художник Микола Івасюк. Його пензлю належить картина на міфологічний сюжет, яка прикрашає стелю. Загальна кількість експонатів музею перевищує 8400. Тут створено колекцію унікальних буковинських народних образів та ікон на склі XIX–XX ст., буковинських народних килимів XIX–XX ст., буковинських i гуцульських писанок. У музеї зберігаються такі рідкісні експонати, як композиція «Страшний суд», буковинські ікони XVII–XX ст., а також стародруки, серед них «Апостол» 1632 р.

В експозиції живопису художнього музею представлені загалом рідкісні полотна, які належать пензлям відомих буковинських малярів, що працювали переважно в класичній манері, як-от: Е. Бучевського – офіційного художника Буковинської митрополії; Є. Максимовича, який оформляв Резиденцію митрополитів; А. Кохановської – графіка й живописця з академічною освітою; Є. Ліпецького – одного з найяскравіших митців Буковини, прекрасного портретиста та ін. Музейна колекція репрезентує й творчість чернівецьких митців першої половини XX ст., які орієнтувалися на течії європейського модернізму: Л. Копельмана, що замолоду перебував під впливом експресіонізму; А. Кольніка, у манері якого помітні риси кубізму; оригінального самоука О. Шевчукевича – творця мініатюрних фігурок із теракоти. Досить повно представлені буковинський живопис і графіка другої половини XX – початку XXI ст.
(0372) 52-60-71, 52-42-22


Музей народної архітектури та побуту

Музей народної архітектури та побуту (Скансен) знаходиться на східній околиці міста за адресою вул. Московської олімпіади, 38-б, біля кінцевої зупинки тролейбуса № 4 (працює з 10.00 до 18.00 год., вихідний – понеділок). Музей був заснований у липні 1977 року й являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, який складається з пам’яток народної архітектури та побуту кінця ХVІІІ – першої половини ХХ ст. Просто неба відтворене стародавнє буковинське село, що нараховує близько 35 споруд, перевезених із різних куточків області та реконструйованих у первісному вигляді з відповідним природним оточенням: селянські садиби різних соціальних прошарків населення, млини-вітряки, кузня, корчма, сільська управа (примарія), церква з дзвіницею та ін. Всередині приміщень відтворені історичні інтер’єри та експонуються предмети традиційної народної культури і побуту: знаряддя праці, колекції чоловічого і жіночого одягу, вишивки, килими, народні прикраси, вироби декоративно-прикладного мистецтва, предмети культу, книги, документи, фотографії.
(0372) 52-22-33


Музей Володимира Івасюка

Меморіальний музей Володимира Івасюка знаходиться за адресою вул. Маяковського, 40/1 (працює з 09.00 до 17.00 год., субота та неділя – за домовленістю). Музей заснований 13 вересня 1995 р. у 25-ту річницю прем’єри пісні «Червона рута» в Чернівцях. Він розташований у квартирі, де з 1971 до 1995 р. мешкала родина Івасюків, а сам Володимир проживав тут з червня 1971 по серпень 1972 року. Постійну експозицію відкрито в день 50-річчя Володимира Івасюка 4 березня 1999 р.

У фондах музею зберігаються більше 10 тис. предметів, серед яких – скрипка та рояль В. Івасюка, подарунки, меблі, автографи та ноти пісень композитора: «Червона рута», «Водограй», «Балада про мальви», «Два перстені», «Я піду в далекі гори» та ін. Крім того тут представлені книги, листи та малюнки В. Івасюка, зокрема «Портрет батька», «Сестра Оксана», а також унікальні документи 30-х років, що належали його батькам. У музеї діють експозиції «Робочий кабінет Михайла Івасюка», «З роду Івасюків», «Робочий кабінет Володимира Івасюка» і стенд «Спогад, що не поверне», присвячений життю і творчості В. Івасюка.
(0372) 55-08-89