Путівник по Чернівцях і Буковині: визначні пам’ятки, гід по місту, екскурсії, готелі, транспорт, дозвілля, музеї, карти та ін.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Про місто

Щодня, долаючи 126 східців вежі міської ратуші, нагору піднімається сурмач у буковинському народному вбранні. І в полудень, рівно о 12-ій, з балкона вежі він виграє на трубі мелодію «Марічки» на всі чотири сторони міста Чернівці. Австрійський публіцист Георг Гайнцен колись писав про Чернівці, що тут «недільний день починався з Шуберта, а закінчувався дуеллю. Це місто – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, між Краковом і Одесою – було негласною столицею Європи, де співали кращі колоратурні сопрано, де тротуари підмітали букетами троянд, і де книгарень було більше, ніж кав'ярень. Чернівці – це був корабель задоволень з українською командою, німецькими офіцерами і єврейськими пасажирами на борту, який під австрійським прапором постійно тримав курс між Заходом і Сходом».

Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною архітектурою, багатою культурною спадщиною, а толерантна атмосфера зробила Чернівці схожими на «Вавилон», де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів. Місто, як і Рим, розкинулося на семи пагорбах, якими від річки Прут піднімаються старовинні вулички, звивисті, зламані крутими поворотами. На пологих схилах вони утворюють густу вуличну мережу, а на терасах збігаються до площ старого міста.


Історія

Наприкінці X ст. територія у межах сучасної Чернівецької області, яка тоді була заселена племінними об’єднаннями тиверців і хорватів, увійшла до складу Київської Русі, а зі створенням в XI ст. Галицького князівства – до складу останнього і перебувала у ньому до середини XIV ст. Саме у цей час, імовірно в середині XII ст. (1153 р.), на лівому березі р. Прут було засновано фортецю для охорони торгового Берладського шляху, який вів із нижнього Подунав’я до Галича. Навколо дерево-земляної фортеці з часом виріс ремісничий посад з будинками зрубної конструкції. Це місто згадується серед інших в «Списку городів руських дальніх і ближніх» як Черн на Пруті. Можливо, ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом, стін фортеці. Очевидно, від слова Черн походить й назва міста Чернівці...більше


Визначні пам’ятки

Чернівці – одне з небагатьох міст України, яке по праву вважається перлиною архітектури. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури, 20 з яких загальнонаціонального значення. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Ваґнера. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, включений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО...більше


Екскурсії

Чернівці відомі, насамперед, колишньою Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації (спадщина ЮНЕСКО) та архітектурою віденської сецесії, що з’явилася тут за часів розквіту Австро-Угорської імперії Габсбургів, до складу якої майже півтора сторіччя входило місто. Для їхнього огляду та знайомства з історією Чернівців найкраще замовити оглядову екскурсію старим містом.

З Чернівців також можна здійснити цікаві заміські екскурсії, адже неподалік від міста розташовані 2 із семи чудес України: Хотинська та Кам’янець-Подільська фортеці, а також Буковинські Карпати і трохи далі – Яремче...більше


Відгуки

Сергей Иванофф,  13.07.2018
Неожиданно нарисовался спадкоємець-юрист ... поезд стой, раз, два.
Я так понимаю, что на карте обязательно упоминание про покойного автора?
Карта и так переполнена информацией, зачем еще ее нагружать этим? Можно упомянуть на сайте в виде ссылки.

Ігор Сульженко,  04.07.2018
Шановний Олександр Король, я - спадкоємець покійної по її заповіту. В т.ч. всіх договорів на виконані нею роботи для видавництв України та Польщі. За її життя допомагав захищати її авторські права.
В 2009 році, в річницю її трагічної загибелі, організував у львівському Будинку архітектора, а покійна була архітектором за фахом, виставку оригіналів її рисованих планів Львова, Одеси, Чернівців, Жешува, Сандомєжа, Криніци, інших міст. Був виданий альбом з каталогом цих робіт.
Була домовленість з директором Національного музею у Львові, і велись переговори з Мистецьким Арсеналом в Києві, про експонування цієї виставки, і подвльшу долю її мистецької спадщини.
При умові зазначення на вашому сайті, а також в путівнику http://sportbuk.com/.../uploads/2014/02/Chernivtsi-guide.pdf авторства Галини Степанівни, з вказанням імені і відповідним значком, можете надалі використовувати цей план. За детальною інформацією, прошу звертатись до мене ivsulzhenko@gmail.com

Олександр Король,  03.07.2018
Шановний Ігор Сульженко, до тепер я ніде не міг знайти авторство цієї мапи, тож із радістю сприймаю звістку про її автора. Безумовно, на мапі має бути зазначений автор, тож найближчим часом виправляю цю прикру помилку, а до того мапа буде заблокована. Якщо Ви наполягаєте, то вона взагалі буде вилучена з сайту, але це буде дуже прикро, адже таку чудову карту мають бачити люди.

Ігор Сульженко,  02.07.2018
План Чернівців зі значками, що ви використовуєте на своїй інтернет сторінці, виконаний покійною Галиною Степанівною Зіміною, на замовлення видавництва "Центр Європи" теж вже покійного Сергія Фрухта. Його використання без зазначення автора є очевидним і грубим порушенням законодавства про авторське право. Я, як спадкоємець покійної, маю всі документальні докази авторства цієї роботи. Попереджаю, в любому випадку, відповісте мені, чи ні, в подальшому будете спілкуватися з моїм юристом в суді. Dura lex, sed lex.

Тетяна,  29.06.2017
Екскурсовод Степан, дуже цікавий і ерудований, зумів закохати кожного в своє місто

Світозар 21 червня 2017,  21.06.2017
Прекрасне українське місто Чернівці вітають Черкаси і могутній Дніпро

святкуймо сьогодні величне космічне свято Купало

Елена,  12.04.2017
Провели бесподобных 2 часа с экскурсоводом Надеждой.Большое спасибо за вдохновенные рассказы и потрясающие истории.

РоКсОлАнА*,  01.04.2017
дуже дякую за інформацію , дуже красиве місто.... *_*

Макс,  24.12.2016
Чернорцы удивили https://youtu.be/i_eA4lyBjLQ

Дмитрий,  25.11.2016
https://youtu.be/fEAk5ebh9M4

ОКСАНА,  17.07.2016
ХОЧУ ПОДИВИТИСЯ НА ЧЕРНІВЦІ

ще відгуки

Ваше ім’я
Коментар
Уведіть код