Чернівці - корисна туристична інформація: символіка міста, святковий календар та ін.

Туристичний путівник
  Резиденція митрополитів (Університет)  
  Екскурсії  
+38

Цікаво знати

Символіка міста

17 липня 1992 р. сесія міської ради затвердила описи та ескізи нових герба і прапора Чернівців. Сучасна державна символіка міста ґрунтується на історичних традиція австрійської доби. Автор – буковинський художник-графік Орест Криворучко відтворив у гербі червоний щит із розчиненою брамою сріблястого кольору, яка символізує гостинність і відкритість міста. Під брамою розташовані лаврові гілочки – символи слави Чернівців. Золотий тризуб у середині брами та синьо-жовта стрічка, якою перев’язані лаврові гілочки, символізують приналежність міста до України. Герб розміщений на декоративному бронзовому картуші й увінчаний срібною міською короною з п’ятьма вежами, яка підкреслює статус Чернівців як крайового (обласного) центру.

Герб є головним елементом міського прапора. Він розташований по центру білого полотнища, обабіч розміщений рослинний орнамент, доповнений у кутках гілочками з дубовими листочками й жолудями. Над гербом рельєфно напівколом академічним шрифтом вишито напис українською мовою: «Чернівці». Під гербом – гасло міста «Спільними зусиллями» та рік «1408» (дата першої писемної згадки про Чернівці). Полотнище обрамлене прямокутною смугою з червоно-білих зубоподібних трикутників.


Варто зробити

1. Залізти на величезний триколісний велосипед, забутий «Гуллівером» на Турецькій площі, аби звідти побачити найвищу точку всієї рівнинної частини України – гору Берда. До речі, її найкраще видно з Турецького мосту.

2. Звірити час із місцевим (або віденським), який понад 200 років показує сонячний годинник на бічній стіні костелу Воздвиження Святого Хреста, звісно, якщо поталанить із погодою.

3. Заграти на роялі, встановленому на площі Філармонії, угорську рапсодію №2 Ференца Ліста, який гостював із концертами у Чернівцях.

4. Прийти на Центральну площу о 12-тій, щоби почути мелодію «Марічки», яку щодня опівдні з балкону вежі міської ратуші на всі чотири сторони світу виграє сурмач у буковинському народному вбранні.

5. Потриматися за пам’ятник трояндам, який встановлений на фасаді Художнього музею на Центральній площі, щоби виглядало так, ніби це Ви підмітаєте квітами чернівецьку бруківку. До речі, подейкують, що колись вулиці Чернівців таки підмітали букетами троянд.

6. Посидіти у кованій кареті посеред вулиці О.Кобилянської і при цьому не заплатити «спритним» хлопцям, чиї голуби сидять на цій кареті та за фото з якими вони намагаються взяти гроші.

7. Віднайти на Алеї зірок, на Театральній площі, зірку Володимира Івасюка та пошепки чи вголос заспівати легендарну «Червону руту», аби вшанувати його світлу пам’ять.

8. Завітавши до колишньої Резиденції буковинських митрополитів, зайти у семінарську церкву так, щоби на Вас не впав мальтійський хрест.


Святковий календар

19 грудня – Св. Миколая, у Чернівцях на всі новрічні свята відкривається Різдвяний ярмарок.

Різдвяне містечко розміщується на Соборній площі навколо головної ялинки Чернівців. Тут у численних торгових павільйонах можна скуштувати страви буковинської та європейської кухні, випити глінтвейн (гаряче червоне вино із прянощами), поласувати тістечком і млинцями, придбати цікаву сувенірну продукцію. Спеціально для дітей на ярмарку щороку зводиться будиночок Діда Мороза, де за розказаний віршик чи виконану пісню кожен отримує пряник. На Різдвяному ярмарку весь час гамірно та весело, адже тут завжди щось відбувається: вікторини, народні співи і концерти та ін.

14 січня – Св. Василя Великого, у Вашківцях проводиться костюмований карнавал Маланка, який наступного дня продовжується у Чернівцях.

Остання неділя травня – у Путилі проводиться фестиваль Вихід на Полонину.

12 липня – свято Петра й Павла, до якого у Чернівцях у суботу та неділю приурочується Петрівський ярмарок.

8 жовтня – День міста, святкові заходи відбуваються у першу суботу та неділю жовтня.